Я-Повідомлення Як Спосіб Донести Свої Емоції Дитині


Як відомо емоції, особливо якщо вони негативні та сильні, в жодному випадку не можна тримати у собі: не варто мовчки переносити образу, пригнічувати гнів, зберігати спокійний вигляд при сильному хвилюванні. Навіть якщо ви спробуєте приховати свій реальний стан співрозмовник, будь-то доросла людина чи дитина, по жестах, інтонації, виразу обличчя легко прочитає ваш настрій. Як же донести свої почуття, щоб це не нашкодило вашим стосункам з оточуючими?

Відповідь виявляється дуже простою: коли ви говорите про свої почуття та емоції ведіть мову від першої особи. Повідомте про себе, свої хвилювання, свій внутрішній стан.

Такі висловлювання називають Я-повідомленнями (Я-сообщения рос.мовою). Вони містять займенники я, мені, мене ("Я не люблю...", "Мені важко...", "Мене дуже стомлює..."). І тут особливо важливо зуміти уникати негативних Ти - повідомлень, які містять займенники ти, тобі, через тебе...

Наприклад, висловлювання "Мені не подобається, коли ти так погано себе поводиш" не є Я-повідомленням, адже хоч і починається від першої особи, але закінчується докором, звинуваченням. Це все одно Ти-повідомлення.

Я-повідомлення здається простим по формі, але придумати таке висловлювання не завжди просто. А так як це є хороший та дієвий спосіб виразити свої емоції, але при цьому не образити дитину, ми склали кілька прикладів, які допоможуть вам опанувати цю техніку.

Техніка Я-повідомлення

Техніка Я-повідомлення

Техніка Я-повідомлення

Техніка Я-повідомлення

Техніка Я-повідомлення


І на сам кінець хочеться зазначити, що Я-повідомлення - це не спосіб, за допомогою якого ви зможете заміни поведінку будь-кого! Це спосіб донести дитині чи дорослому співрозмовнику свої почуття та емоції.


Побільше вам радісних моментів!

Всі права захищено ©